Zrób to dla swojej kariery i się ożeń.

Współcześnie nie pisze się o korzystnym wpływie małżeństwa na rozwój naszej kariery. Przeciwnie, można odnieść błędne wrażenie, że sukces życiowy i zawodowy odnoszą jedynie single, a małżeństwo potrzebne jest co najwyżej do udziału w programie “Rodzina na swoim”. Dziś nieco pod prąd, o zaletach posiadania dobrej żony i jej znaczeniu dla naszej kariery.

“Znudzony nieustannemi nagabywaniami ze strony moich wierzycieli oraz doprowadzony do rozpaczy restauracyjnymi fryturami, pragnę wstąpić w związek małżeński z osobą, któraby od tych plag egipskich uwolnić mnie chciała. Mam 31 lat, awanturnik, birbant i hulaka. Po ożenieniu na pewno się ustatkuję. Zdrowie dobre. Od przyszłej żony wymagam głównie dwóch rzeczy:  wykształcenia, gdyż w szablonowej gąsce nie mógłbym się rozmiłować i minimum 15 000 rs. posagu, potrzebnych dla uregulowania moich interesów. Bezpieczeństwo dla posagu wskażę później. (…) Osoba nie zrażona moją otwartością (…) raczy nadesłać list poste-restante pod adresem.”
Autentyczne ogłoszenie matrymonialne z 1890 roku. A. Lisak “Miłość, kobieta i małżeństwo w XIX wieku”

Żona a twój wizerunek

Atrakcyjna i miła żona jest najlepszą wizytówką mężczyzny. Dlaczego żona a nie dajmy na to partnerka? Bo wszyscy będą sobie zadawali pytanie, co ten facet ma w sobie takiego, że taka świetna kobieta postanowiła się z nim związać prawnie. Związki partnerskie są mniej zobowiązujące. Są bardziej na “próbę”. Małżeństwo jest zaś prawnym zobowiązaniem, w którym dwie strony widzą korzyści z niego wynikające.
Małżeństwo otwiera  przed tobą nowy  krąg znajomych, osób często dojrzałych, którzy też mają założone rodziny i chętnie się z wami zobaczą. To znaczy pewnie chętniej ją zobaczą niż ciebie, ale w sumie to ty też możesz przy okazji na tym skorzystać.  Na spotkanie kawalerów zawsze dasz radę się sam wyrwać , ale już na spotkanie par głupio przyjść samemu.Żona na etacie a własny biznes
Zapytałem się kiedyś mojego holenderskiego wspólnika, który  jest osobą bardzo zamożną nawet jak na tamtejsze standardy, co przede wszystkim przyczyniło się do jego spektakularnego sukcesu w biznesie. Odpowiedział krótko:  Żona pracująca na etacie. Żona zapewniała stabilne dochody pozwalające na utrzymanie domu i rodziny, a on mógł dzięki temu podejmować działania, które były obciążone ryzykiem biznesowym, lecz przynosiły znaczące zyski w późniejszym czasie. W życiu raz jest lepiej, raz gorzej, ale poczucie rodzinnej stabilizacji finansowej pozwala  ci na podejmowanie wyzwań biznesowych bez strachu, że do momentu osiągnięcia sukcesu będziesz jadł ogryzki z pizz z przyblokowego śmietnika.

Żona a zdrowie
Nikt tak nie zadba o twoje zdrowie, jak żona. Możesz mieć pewność, że po powrocie z papierosa usłyszysz: Znowu paliłeś?!? Chociaż jest wieczór, a to twoja pierwsza fajka od rana. O wiele rzadziej w porównaniu do lat wcześniejszych boli cię w weekend głowa i mniej cię suszy w ustach. Do tego  zaczynasz odżywiać się regularnie, bo kobiety odżywiają się regularnie. Jak są głodne to są złe.  Jeśli w to nie wierzysz to poobserwuj jakąś w porach posiłków.A jak już zdecyduje się, że chce mieć dziecko, to zapewniam cię, że przejdziesz serię badań lekarskich, na które ty nigdy nie masz czasu.

Żona a dobra organizacja
Po ślubie niespodziewanie się okazało, że rachunki za gaz, elektryczność, czynsz i inne takie mają jakieś niezrozumiałe dla samotnych mężczyzn terminy płatności. Ze zdumieniem odkrywasz, że brak telewizji to nie awaria kablówki, która kiedyś tam się naprawi, a wynik niedokonanego na czas przelewu. Że korespondencja z zakładu energetycznego to nie dowód na kurtuazyjną chęć podtrzymania znajomości ze klientem, ale ostateczne ostrzeżenie przed powrotem do klimatów znanych z epoki sprzed elektryfikacji.  Z podziwem oglądasz, jak żona wynajduje książeczki opłat pod łóżkiem, w koszu na brudną bieliznę oraz w kieszeni płaszcza zimowego i bohatersko ustawia zlecenia płatności w banku. Od czasu ślubu drastycznie spadła ilość niechcianej korespondencji w skrzynce, a i życie staje się jakoś prostsze.

Żona a nowi znajomi, w tym biznesowi
Nie wiem z czego to wynika, ale kobiety mają lepszą ocenę ludzi przy pierwszym spotkaniu. W osobie, której chcesz bezwarunkowo zaufać wytknie niepokojące cechy, a ludziom, których ty spisujesz na straty sugeruje dać szanse.
Żona a motywacja do działania
Kobiety pragną, aby ich mężowie odnieśli widoczny sukces, dlatego potrafią motywować. Mają swoje sposoby.

Żona a cel życia
Już nie musisz rozmyślać, co jest celem życia. Ona już go zna i powie ci, kiedy go osiągniesz. O  czym mężczyźni wiedzieli już co najmniej od 1890 roku.

One thought on “Zrób to dla swojej kariery i się ożeń.

  • Październik 1, 2017 at 9:48 pm
    Permalink

    No nie mogę tego nie skomentować! Świetny artykuł! Dziękuję Ci jako kobieta 😉

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *