O mnie

 Parę słów o mnie…

Nazywam się Przemysław Laskowski i jestem doradcą zawodowym. Od prawie dziesięciu lat związany jestem zawodowo z instytucjami rynku pracy. Zaczynałem w wojewódzkim urzędzie pracy w Łodzi, gdzie zajmowałem się międzynarodowym pośrednictwem pracy. To było jeszcze w czasach przedunijnych – osoby wyjeżdżające do legalnej pracy za granicą dały się policzyć na palcach jednej ręki.

Potem przyszła Unia Europejska i nowe zadania. Najciekawszym doświadczeniem z tego okresu (maj 2004 rok) była koordynacja polsko-brytyjskich targów pracy w Łodzi. To moje największe jak do tej pory doświadczenie związane z zarządzaniem projektami. Zakończone sukcesem – na targi przybyło kilkudziesięciu pracodawców z Wielkiej Brytanii i kilka tysięcy poszukujących pracy z całej Polski. Mam satysfakcję, że  wraz z koleżankami i kolegami z WUP-u praktycznie przecinaliśmy wstęgę na starcie polskiej emigracji na Wyspy.

Potem była praca dla EURES, sieci europejskich służb zatrudnienia. Fantastyczny okres. Poznałem masę osób z całej Polski oraz doradców EURES z Wielkiej Brytanii. Do tej pory mam znajomych w urzędach pracy każdym województwie. Serdecznie pozdrawiam, przede wszystkim Gdańsk:)

Chęć przygody i spełnienia zawodowego spowodowały, że postanowiłem jednak rozstać się z publicznymi służbami zatrudnienia i podjąłem pracę w Warszawie, w irlandzkiej agencji doradztwa personalnego. Było to bardzo cenne doświadczenie. Międzynarodowa korporacja z oddziałami na całym świecie. Praca z wielkimi klientami z Wielkiej Brytanii – m. in. First Group – ogólnokrajowym operatorem komunikacji miejskiej. Szło mi całkiem dobrze, jako jeden z nielicznych polskich konsultantów zostałem zaproszony na coroczne rozdanie nagród korporacyjnych do Irlandii. Nagrody nie dostałem, ale była to jedyna jak na razie okazja w moim życiu, żeby nałożyć na siebie smoking. Specjalnie na tę okazję wypożyczony.

Przez 7 lat byłem współwłaścicielem  agencji zatrudnienia, specjalizującej się w rekrutacjach międzynarodowych. Dzięki naszej pracy j ponad tysiąc osób podjęło pracę w różnych krajach, wielu osobom pomogliśmy zmienić życie na lepsze. Daje to poczucie dużej satysfakcji zawodowej.   

Od kilku lat zajmuję się doradztwem zawodowym. Był to naturalny kierunek mojej kariery – lubię pracę z ludźmi, a doświadczenie zebrane w firmach oraz wiedza o rynku pracy dały mi solidne podstawy do wykonywania tego zawodu. Współpracuję w zakresie indywidualnego i grupowego poradnictwa w projektach unijnych, pracuję z osobami bezrobotnymi, niepełnosprawnymi oraz zakładającymi działalność gospodarczą.

Oprócz klasycznych form pracy doradcy (indywidualne plany działania i metody pracy grupowej) staram się również używać innych metod np: coachingu. Ostatnio poświęcam sporo czasu na poznanie specyfiki podmiotów ekonomii społecznej i ciągle staram się doskonalić warsztat doradcy zawodowego.

Jeśli chcesz wiedzieć o mnie więcej, to zapraszam do kontaktu.

4 thoughts on “O mnie

 1. matuszyk

  Chcialabym dostac dotacje z Unii,ale nie mam pojęcia od czego zacząc,chociaż biznes mam caly przemyślany,czy może mi ktoś pomóc,nina

  Reply
 2. Kamil G.

  Bardzo podoba mi się Pana przejście z doradztwa zawodowego na pośrednictwo pracy! Takich ludzi nam trzeba.

  Reply
 3. Tomek

  Dobrze jest zauważyć obecność w internecie kolegi ze szkoły. Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze na Piotrkowskiej.
  Pozdrawiam :)

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*